A Vakáció mozi vetítéseire a jegyek az Ifjúsági Otthon pénztárában és korlátozott számban online válthatók meg.
06.26. 14:00
ZOOTROPOLIS 2
színes, szinkronizált amerikai animációs film, 107 perc
R.: Jared Bush, Byron Howard
Judy Hoppsz nyomozó és ravasz partnere, Nick Wilde egy rejtélyes hüllő tekergőző nyomába szegődik, miután az fenekestül felforgatja Zootropolist. Az ügy felgöngyölítése érdekében Judy és Nick az állati város olyan szegleteibe merül alá, amik alaposan próbára teszik még formálódó munkakapcsolatukat.
07.03. 14:00
SPONGYABOB: KALÓZKALAND 
színes, szinkronizált amerikai animációs film, 89 perc
R.: Derek Drymon
SpongyaBob és cimborái Bikinifenékről vitorlát bontanak, és nekivágnak az eddigi legnagyobb, vadonatúj, kihagyhatatlan mozis kalandjuknak… ami nem más, mint a SpongyaBob: Kalózkaland.
SpongyaBob kétségbeesetten szeretne már nagy srác lenni, ezért, hogy bátorságát bizonyítsa Rák uramnak, nyomába ered a Bolygó Hollandinak – a titokzatos, kalandor szellemkalóznak – egy tengerjáró kalandvígjáték keretében, ami a mély tenger legmélyebb fenekére vezet, ahová Spongya eddig még nem merészkedett…
07.10. 14:00
SUPER MARIO GALAXIS: A FILM 
színes, szinkronizált amerikai-japán animációs film, 98 perc
R.: Aaron Horvath, Michael Jelenic
A Super Mario Galaxis: A film egy animációs film a Super Mario Bros. világa alapján - folytatása a Super Mario Bros.: A film című, 2023-ban bemutatott alkotásnak, ami világszerte több mint 1,3 milliárd dolláros bevételt hozott. Mindkét film producere Chris Meledandri az Illuminationtől és Shigeru Miyamoto a Nintendótól.
07.17. 14:00
GOAT – WILL, A BAJNOK 
színes, szinkronizált amerikai animációs film, 100 perc
R.: Tyree Dillihay, Adam Rosette
A bömball a világ legveszélyesebb sportja. Nagyvadak játsszák, egy nagyon veszélyes pályán. És Will, a kis kecske százszor hallotta már életében, hogy hol van a kis állatok helye: a pálya szélén, vagy legfeljebb a lelátón.
Ő azonban nem hajlandó elfogadni a prózai valóságot. A bömball legjobbjai közé akar kerülni. És mindent megér neki, hogy megvalósítsa az álmát.
Az állatok között játszódó történet fantáziadúsan, színesen, különleges látványvilággal mesél el egy olyan történetet, amivel mindenki azonosulni tud, aki nem (elég) nagy: hogy egyszer-egyszer egy kicsinek is sikerülhet betörnie a nagyok közé, és talán ő lehet a bajnok.
07.24. 14:00
CHARLIE, A CSODABLÖKI 
színes, szinkronizált kanadai animációs film, 92 perc
R.: Shea Wageman
A félénk kisfiú, Danny egy olyan fantáziavilágba menekül, amiben ő és imádott kutyája, Charlie is szuperhősökként keverednek kalandokba. Amikor rejtélyes körülmények között ufók rabolják el Charlie-t, valódi szupererőre tesz szert, s így lesz belőle Charlie, a csodablöki, a legnagyobb szuperhős, akit valaha hátán hordott a világ!
Dannyt izgalomba hozza Charlie hősködése, de azért hiányolja legjobb barátja régi énjét. Elválaszthatatlanok voltak, most pedig a fiú távolról nézi, ahogy Csodablöki hírneve egyre magasabban szárnyal, rajongók és a média lankadatlan figyelmével övezve.
Nem mindenki imádja azonban az ebet. Üstökösszerű berobbanása a szomszédban lakó pokoli macskának igen jelentős terhet jelent, mivel ő is fantasztikus szupererőkkel rendelkezik. Válogatott macskafélékből álló bandájával tervet sző Csodablöki megbuktatására, az emberek leigázására és a tápláléklánc tetejének meghódítására...
07.31. 14:00
TOY STORY 5 
színes, szinkronizált amerikai-japán animációs film, 102 perc
R.: McKenna Harris, Andrew Stanton
Woody, Buzz, Jessie és a csapat többi tagjának szerepe veszélybe kerül, amikor megjelennek az elektronikai eszközök – a játékidő új fenyegetései.
08.07. 14:00
MINYONOK ÉS SZÖRNYEK 
szinkronizált amerikai animációs film, 85 perc
R.: Pierre Coffin
2024 nyarának legviccesebb vígjátéka, a Gru 4 után az Illumination kiterjeszti vidám animációs univerzumát egy fergeteges új fejezetben, melyben számos vadonatúj karakter is felbukkan.
Ez egy lármás, nevetséges és teljesen igaz történet arról, hogy a minyonok hogyan hódították meg Hollywoodot, lettek filmsztárok, veszítettek el mindent, szabadítottak szörnyeket a világra, aztán álltak össze egy csapattá, és próbálták megmenteni a bolygót a káosztól, amit ők maguk okoztak.
A Minyonok és szörnyek rendezője az Oscar-jelölt Pierre Coffin, az első három Gru-film és az első Minyonok-filmek rendezője. Coffin adja a minyonok hangját is a 2010-es debütálásuk óta. A film írói Brian Lynch (Minyonok, A kiskedvencek titkos élete) és Pierre Coffin, és a producerei az Illumination Oscar-jelölt alapítója és vezérigazgatója, Chris Meledandri, és Bill Ryan (vezető producer, The Super Mario Bros.: A film). A vezető producer Brian Lynch.
Több mint tíz évvel a megalkotásuk után a minyonok lettek a nemzedékük legikonikusabb karakterei. Világszerte mindenféle korosztályba tartozó rajongók ismerik és imádják őket, az Illumination Gru-filmjei és Minyonok-filmjei velük érték el a több mint 5,6 milliárd dolláros bevételt.